Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 24/2021

Tento týždeň bol pre nás všetkých veľmi náročný. Okrem bežnej agendy sme sa venovali aj povinnostiam, ktoré nám vyplývajú z našej medzinárodnej spolupráce.
 
Viaceré investičné projekty nám konečne idú do fázy realizácie a na sídlisku bude čulý stavebný ruch. Chystali sme to polrok, rok, rok a pol. Jednoducho nič sa nedeje len tak a za každým jedným výsledkom stoja naši poslanci, ktorí vyčlenili finančné prostriedky a určili spoločné ciele a samozrejme najmä naši šikovní zamestnanci Miestneho úradu KVP, ktorí pracujú pilne a momentálne vo vysokom tempe. Jednoducho je to spoločná práca a tým pádom spoločné problémy a výzvy a nakoniec spoločné výsledky. Radosť sledovať, aj keď stále je potrebné pripomínať náš ultimátny cieľ – „Spoločne posunúť sídlisko KVP VPRED!“ ✌️🙏
 
A keďže sme na Slovensku a zvolebnieva sa nám, namiesto inšpirácie, spolupráce a vzájomnej výmeny skúsenosti sme čoraz častejšie terčom rôznych politických útokov. Najmä moja osoba. Už som o sebe počul také veci, že pri počúvaní otváram popcorn. Hotová telenovela.🤣 Ale beriem to – taká je (asi) politika na Slovensku. Ak toto má byť daň za náš spoločný úspech, beriem tú negativitu na seba. Nenechám vyrušovať môj team od práce a nebudem na to reagovať, lebo mám jasný cieľ a cestu. Prišiel som tvoriť, spájať a motivovať. Tak si predstavujem leadership a aj keď v tom nie som možno dobrý, budem sa tým riadiť, pokiaľ mi sily a zdravie dovolia. 💪
 
Nakoniec všetkým negatívnym ľuďom ostanú len reči, klebety a závisť. Po ľuďoch, ktorí robia ostanú výsledky a spokojní občania. Čas ukáže všetko, priatelia. Treba len dočkať. Hodnotiť budú tí najpovolanejší – občania KVP vo voľbách. 😉👍
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Absolvovali sme študijnú cestu v Maďarsku vďaka našej medzinárodnej spolupráci. Táto spolupráca donesie aj krásne podujatia pre našich občanov. Nech sa podarí.
 
🎯AD2: Nové číslo občasníka KVaPka by ste mali mať už vo svojich schránkach. Roznášali sme spoločne s poslancami a zamestnancami. Dobrá práca a Ďakujem všetkým.
 
🎯AD3: Tento týždeň by sme mali začať rekonštrukciu detského ihriska na Cottbuskej ulici a výstavbu multifunkčného ihriska v Drocárovom parku. Máte sa na čo tešiť.😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 PRACOVNÁ CESTA V MAĎARSKU
Ako ste sa mohli dočítať v mojom príhovore v najnovšej Kvapke, v lete pre vás chystáme dve podujatia v rámci cezhraničnej spolupráce s Maďarskom. Ide o program INTERREG (vďaka VIA Carpatia), ktorého súčasťou sú aj dva edukačné výjazdy k našim maďarským partnerom za účelom výmeny skúseností. Jeden sme absolvovali uplynulý týždeň spolu s našimi zamestnancami a jeden chystáme ešte pre našich seniorov. V priebehu najbližších dní sa určite dozviete detaily o plánovaných akciách, čo nás čaká, kedy a aký bude sprievodný program. Máte sa naozaj na čo tešiť, už len nech nám vyjde počasie a sú nám naklonené aj pandemické opatrenia.
 
📌 OPRAVA CESTY JÁNA PAVLA PRECHÁDZA DO DRUHEJ ETAPY
Od zajtra – 21.júna bude doprava na ulici Jána Pavla II. presmerovaná z jednej polovice cesty na druhú. To znamená, že jazdiť budete po opravenom ľavom pruhu, pravý pruh cesty sa bude opravovať. Stavebné práce vykonáva pre mesto Košice spoločnosť Eurovia SK. Trvať by mali do septembra, o prípadných zmenách vás určite budeme informovať.
 
📌 NOVÁ KVAPKA VO VAŠICH SCHRÁNKACH
Čítali ste našu júnovú Kvapku? Je súhrnom toho, na čom sme pracovali uplynulé obdobie ale prináša aj prehľad toho, čo chystáme. Opäť sa dozviete niečo nové o plánovaných projektoch ale aj o našich poslancoch, tento raz sme sa ich pýtali, akým športovým aktivitám sa venujú vo voľnom čase. Občasník nájdete už aj online na webe mestskej časti – http://www.mckvp.sk/public/media/0069/kvapka.pdf
 
Dajte nám vedieť, či ste ho dostali do svojej schránky a ako sa vám páčilo. Spätná väzba je pre nás veľmi dôležitá. Ďakujem.
 
📌 ZALIEVANIE SPOJOV NA NOVÝCH KOMUNIKÁCIÁCH
Momentálne nám prebieha zalievanie spojov na úsekoch ciest, ktoré sme rekonštruovali pred pár týždňami. Takéto zalievanie gumou chráni pred vytváraním výtlkov na miestach kde sa nová vrstva asfaltu napája na existujúci starý asfalt. Niekedy to nebolo na KVP zvykom, teraz je to už druhým rokom u nás štandard. Prvý júlový týždeň nás ešte čaká vodorovné dopravné značenie a rekonštrukcie ciest budú hotové.
 
P.S.: Vodiči, pri prejazdoch novými úsekmi zbystrite svoju pozornosť. ⚠️
 
📌 VÝMENNA ZÁBRADLÍ POPRI CESTÁCH
Po rokoch sme sa pustili do výmeny zničených zábradlí popri cestách. Nové zábradlie môžete už vidieť tesne pred dokončením popri OC Iskra. Vyberali sme nielen farbu, ale najmä typ oplotenia. Malo by spĺňať vysoké estetické nároky, byť trvalé, v neutrálnej farbe a jednoduché na údržbu. Aj preto sme zvolili oceľové lanká. Ak sa nám to osvedčí, takýto typ by sme chceli osádzať na viacerých miestach a dosiahnuť postupnú obmenu.
 
Chcem Vás opäť poprosiť o trpezlivosť. Viem veľa zábradlí na sídlisku je na tom zle. Máme historický deficit a my ho chceme riešiť, ale nevieme urobiť všetko naraz. Jednoducho na to nemáme momentálne financie. Postupne sa to však bude zlepšovať. Dôverujte nám podobne, ako v iných veciach.
 
Pomáha nám aj aktivita mesta Košice, ktoré vymenilo staré hrdzavé zábradlie pri rekonštrukcii cesty Jána Pavla II. a popri Triede KVP. Tam sme síce nevedeli ovplyvniť typ (bohužiaľ), ale podarila sa aspoň neutrálna farba, ktorá nešpatí okolie.
 
Postupne by malo dôjsť aj k osadeniu nových zábradlí na Moskovskej a ďalšie úseky popri Triede KVP.
 
📌 KOSENIE SÍDLISKA POKRAČUJE PODĽA PLÁNU
Možno ste sa už dočítali v našom statuse na oficiálnom FB profile, že sme s našimi kosačkami mali technické problémy. Oprava trvala dva dni, to znamená, že zhruba o toľko máme sklz v rámci nášho harmonogramu. Aktuálne teda stále kosíme okrsok č.II, v priebehu týždňa by sa mali kosačky presunúť na okrsok č.III, určite vás budeme priebežne informovať. Kopy pokosenej trávy odváža naše komunálne autíčko Piaggo na kompostovisko do veľkokapacitného kontajnera, denne sa otočí viac ako 10-krát. Určite prídeme aj na vašu ulicu, chce to len trpezlivosť. Ak máte akékoľvek pripomienky ku koseniu dajte nám ich vedieť na adresu – k1k@mckvp.sk alebo osobne mne do správy.
 
📌 HĽADÁME FIRMU NA VÝSTAVBU PARKOVISKA
Na našom webe nájdete aktuálne výzvu na predloženie cenovej ponuky za účelom výstavby parkoviska na Zombovej ulici. Projekt spočíva v úpravách parkoviska a výstavbe nových státí za účelom zvýšenia parkovacej kapacity na predmetnej ulici. Ak poznáte nejakú firmu, ktorá by to vedela postaviť rýchlo a kvalitne, určite jej dajte vedieť. Viac info nájdete tu – https://www.mckvp.sk/miestny-urad/verejne-obstaravanie/2021/1000840/.
 
Ďakujeme za každé zdieľanie. Lehota na predkladanie ponúk je do piatka 25.6.2021 do 12:00 hod.
 
📌 VOĽNÁ POZÍCIA PROJEKTOVÝ MANAŽÉR
Ešte do zajtra 15:00 máte možnosť zaslať nám svoj životopis na pozíciu projektového manažéra. Do tímu hľadáme človeka, ktorého hlavnou úlohou bude strategické plánovanie a rozvíjanie komunitného života. Je toho samozrejme oveľa viac, pretože do budúceho kolegu/kolegyne vkladáme veľké nádeje. Ak poznáte niekoho, kto spĺňa uvedené požiadavky a má chuť pracovať pre sídlisko KVP, tak mu dajte vedieť.
 
 
📌 ČISTOTA A ÚDRŽBA SÍDLISKA
Čomu sa naši aktivační pracovníci a zamestnanci sociálneho podniku venovali za uplynulý týždeň nájdete v našom pravidelnom fotoreporte na oficiálnom FB mestskej časti. Podporte nás zdieľaním tohto statusu a dajte nám svoju spätnú väzbu na našu prácu. Ďakujem.
 
Okrem toho:
🎯 zasadala Miestna rada MČ KVP
🎯 zasadala Mestská rada mesta Košice
🎯 zúčastnil som sa online konferencie o odpadoch
🎯 absolvovali sme stretnutie s architektmi, k našim projektom
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom