Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 26/2023

Podarila sa nám krásna vec. Vďaka mojim šikovným kolegom nám bol schválený grant na fotovoltické panely, ktoré budú osadené na našej budove na Cottbuskej ulici.👏👏👏

Na našich budovách sa nám už podarili viaceré potrebné opravy, výmeny okien, inteligentné merače tepla s diaľkovým odpočtom, zelená extenzívna strecha a teraz aj fotovoltika. Verím, že čoskoro rozlúskneme aj ďalšie roky zanedbávané problémy s našimi budovami. Tak si predstavujem modernú správu budov v podaní samosprávy. Aj keď v malom, ale na našom. Čo ma teší, že aj takto dokážeme opäť posunúť sídlisku KVP vpred.😎

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Opravy ciest vstupujú do svojej druhej fázy. Prípravné práce sú už na konci. V pondelok, 10.07.2023 očakávame začiatok frézovania vozovky a následne pristúpime k asfaltovaniu.
🎯AD2: V nedeľu 09.07.2023 o 18:00 bude pokračovať Športové leto s Neonkou v Drocárovom parku. Príďte si zacvičiť.
🎯AD3: V utorok 11.07.2023 nás čaká podujatie Active life – Spoznaj behom KVP. Pripravte si bežecké topánky. 😎

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 PRÍĎTE SI ZABEHAŤ S ACTIVE LIFE A SPOZNAŤ SÍDLISKO KVP
Utorok – 11.júl bude na našom sídlisku patriť behu, a my budeme samozrejme pritom. Pod taktovkou Active life v spolupráci s našou mestskou časťou môžete urobiť niečo pre seba a vylepšiť si letnú kondíciu priamo na mieste, v ktorom žijete. Štartovať sa bude o 19:00 tak ako vlani od Komunitnej kaviarne v Drocárovom parku. Píšte si 11.júl do svojich kalendárov a nezmeškajte túto akciu plnú skvelých ľudí a dobrej energie.

📌 NA ÚRADE SME PODPORILI CELOSLOVENSKÚ KAMPAŇ
Naša mestská časť sa aktívne zapojila do celoslovenskej kampane „Do práce na bicykli“. Zamestnanci miestneho úradu počas celého mesiaca jún získavali kilometre z rôznych častí Košíc. Napríklad Oliver, jeden z našich kolegov, dochádzal na bicykli do práce dvakrát týždenne z Vyšného Opátskeho. Dnes sme sa všetci stretli, spolu s ďalšími kolegami, aby sme Vám ukázali, že jazdiť do práce je možné s úsmevom na tvári aj bez auta.

📌 OPRAVY KOMUNIKÁCII IDÚ PODĽA HARMONOGRAMU
Prvá etapa opráv komunikácii na Sídlisku KVP je už skoro ukončená. Stále platí, aby ste rešpektovali dočasné prenosné značenie a neparkovali na plochách, kde prebiehajú stavebné práce. Aj napriek tomu, že to opakovane pripomíname cez rôzne kanály, stále sa nájdu takí, ktorí to nerešpektujú a bránia nám pracovať. Buďte prosím trpezliví, výsledok bude stáť za to, bude ním nová cesta. V prípade, že nám počasie vydrží, od pondelka 10.júla budeme môcť začať s frézovaním úsekov a následným asfaltovaním.

📌 SÚŤAŽ O ZAUJÍMAVÉ CENY A ŠPECIÁLNY MERCH
Priatelia, tak ako sme sľúbili, oslavy 40.výročia nášho sídliska budú plné zaujímavých akcií a súťaží. Jednou z nich je aj súťaž s názvom „Nájdi 40 x 40“. Na rôznych dokopy 40.tich miestach sídliska sme na zem namaľovali naše logo. Vašou úlohou je nájsť všetky tieto miesta, odfotiť si logo s poradovým číslom a vytvoriť z týchto fotografií koláž. Hotovú fotokoláž pošlite do 30. septembra na mailovú adresu: vyrocie@mckvp.sk. Do súťaže budú zaradené iba fotokoláže s jasne viditeľnými fotkami čísel od 1 do 40. Vyhrať môžete skvelé ceny a špeciálny merch (oblečenie) od mestskej časti.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši pracovníci sa venujú čistote a údržbe sídliska každý jeden deň. Okrem čistoty verejných priestranstiev, vynášania košov je to najmä kosba nášho sídliska. Podrobnejší sumár výsledkov ich práce za uplynulé dni nájdete na oficiálnom facebookovom profile MČ KVP.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
zúčastnil som otvorenia pobočky Britskej obchodnej komory BritCham v Košiciach
absolvoval som školenie na tému konfliktov a mediácie
zasadalo Krajské zastupiteľstvo KSK
zúčastnil som sa pracovného stretnutia ohľadom našich pripravovaných projektov a financovania
absolvoval som 2 pracovné stretnutia k pripravovaným projektom KSK
zúčastnil som sa Dni obce Ruskov

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom