Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 27/2023

Čaká nás významný týždeň. Pevne verím, že sme na všetko výborne pripravení a spoločne s Vami zvládneme zrealizovať vytýčené ciele. Spolieham sa na svojich kolegov, že mesiace príprav a vyjednávaní zúročia do reálnych hmatateľných výsledkov pre obyvateľov nášho sídliska. Robíme to predsa pre Vás.

Po prípravných prácach začíname so súvislými opravami ciest, začali sa práce na osadení nových prístreškov MHD, veľmi dobrým tempom napreduje výstavba K-parku na Starozagorskej a ihriska Rodinka na Dénešovej. Opravili sme svetlo pri podchode pri OC IV. na Cottbuskej, nové osvetlenie po rokoch ukončí tmu z boku bloku na Cottbuskej a nový automat na lístky nájdete na zastávke Starozagorská v smere do mesta. Mesto pomaly ale isto finalizuje športovisko za ZŠ Čordákova. Jednoducho posúvame sa vpred, priatelia. Každý jeden obvod. Horné i dolné KVP, ľavé i pravé KVP. Nestagnujeme, neprešľapujeme na mieste, ale ideme napriek kríze a katastrofálnej situácii sebavedomo po tom, čo sme si určili ako naše spoločné ciele. 😎

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V pondelok, 10.07.2023 začíname frézovať vozovku a následne budeme opravovať vybrané úseky ciest v intraviláne našej Mestskej časti.
🎯AD2: V priebehu víkendu ste vo svojich schránkach mali možnosť nájsť nové vydanie občasníka KVaPka + špeciálne vydanie k 40.vyročiu sídliska KVP. Našli ste si v schránke? Prečítali ste si? Ako hodnotíte čítanie a informácie, ktoré sme Vám priniesli?
🎯AD3: V utorok 11.07.2023 nás čaká podujatie Active life – Spoznaj behom KVP. Pripravte si bežecké topánky. 😎

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 PRÍĎTE SI ZABEHAŤ S ACTIVE LIFE A SPOZNAŤ SÍDLISKO KVP
Utorok – 11.júl bude na našom sídlisku patriť behu, a my budeme samozrejme pritom. Pod taktovkou Active life v spolupráci s našou mestskou časťou môžete urobiť niečo pre seba a vylepšiť si letnú kondíciu priamo na mieste, v ktorom žijete. Štartovať sa bude o 19:00 tak ako vlani od Komunitnej kaviarne v Drocárovom parku. Píšte si 11.júl do svojich kalendárov a nezmeškajte túto akciu plnú skvelých ľudí a dobrej energie.

📌 PRÍSTREŠKY ZASTÁVOK MHD – ZAČALI SA PRÍPRAVNÉ PRÁCE
Vo štvrtok sa začali prípravné práce na osadenie nových prístreškov MHD na sídlisku KVP. Spoločnosť Akzent BigBoard, a.s. prostredníctvom svojho subdodávateľa – Bauko, s.r.o v dňoch 06.07.2023 – 07.07.2023 rozoberala dlažbu na zastávkach:
Drabova (Trieda KVP) – smer Lunik IX
Drabova (Trieda KVP) – smer miestny úrad KVP
Poliklinika KVP (Trieda KVP) – smer Lunik IX
Miestny úrad KVP (Trieda KVP) – smer nová nemocnica
Kláštor (Jána Pavla II.) – smer Trieda KVP
Húsková (Jána Pavla II.) – smer Trieda KVP
Dénešová (Trieda KVP) – smer Lunik IX

Od pondelka, 10.07.2023 budú práce pokračovať na ďalších zastávkach – bude sa realizovať príprava elektrického pripojenia, betónové pätky a betónové lôžka pod zámkovú dlažbu.

Po príprave podkladu, pripojení a vytuhnutí betónových pätiek dôjde k položeniu novej dlažby pod prístreškami a k osadeniu nových prístreškov samotných. Je potrebné dodržať technologický postup a preto to ešte nejaký čas potrvá, ale dobrá správa je, že sa už konečne začalo s prácami. Som si vedomý toho, že ste museli znášať značný diskomfort. Práce budeme pozorne sledovať a pravidelne Vás informovať.

📌 OZNAM: V PONDELOK (10.7.2023) ZAČÍNAME S FRÉZOVANÍM ZNIČENÉHO ASFALTU NA VIACERÝCH ÚSEKOCH❗️
Chceme Vás opätovne poprosiť o pochopenie a spoluprácu, aby sme to zvládli za čo najkratší čas. Základné informácie & pokyny:
📍Dnes boli prenosnými dopravnými značkami označené úseky na Čordákovej ulici.
📍Mestská časť KVP zabezpečila oznamy na brány, ktoré bezprostredne susedia s úsekmi, ktoré budeme opravovať.
📍Firma STRABAG dnes dávala oznamy aj za stierače autám parkujúcim v úsekoch, ktoré sa začnú v pondelok ráno.
📍Ako prvý úsek sa bude v pondelok frézovať Čordákova č.41-46, druhý úsek Čordákova č.32-11, potom presun na Hemerkovu ulicu. Prípadne úsek Húskova, ak sa to v daný deň stihne. Ostatné úseky na Starozagorskej a Cottbuskej ulici sa budú frézovať v zmysle harmonogramu v utorok.
📍Mestská polícia si zdokumentovala prenosné dopravné značenie na Čordákovej a Hemerkovej ulici.
📍Koncom týždňa príde na rad asfaltovanie. Úseky nebudú bezprostredne po asfaltovaní 24 hod. prejazdné, kým asfalt poriadne nevytuhne.
📍Opäť pripomínam, že Hemerkova ulica sa bude asfaltovať v jednom jazdnom pruhu z dôvodu zachovania prejazdnosti zásobovania a nedostatku financií. Druhý jazdný pruh bude vyasfaltovaný budúci rok alebo z dotácií, ak sa nám ich podarí do konca roka získať.
📍Harmonogram môže byť zmenený vplyvom nepriaznivého počasia alebo vplyvom nezodpovedných vodičov, ktorí nebudú rešpektovať dočasné dopravné značenie.

Základné odpovede na Vaše otázky skôr, ako sa začnete pýtať v komentároch. 😂(tzv. FAQs):
1️⃣ Kto vyberal dané úseky?
Odborní zamestnanci Miestneho úradu na základe posúdenia reálneho stavu ciest po zime, s ohľadom na naše investičné aktivity a zámery. Následne výber prerokujú aj odborné komisie a miestni poslanci, ktorí takisto ovplyvňujú rozhodnutie.
2️⃣ Prečo nie viac? Prečo nie moja ulica? Prečo ste už nepotiahli o 10 metrov viac, keď ste boli tam?
V skratke: … lebo peniaze. Ročne rozhodujeme zhruba o výmere 5.000m2, ktoré dokážeme vyasfaltovať z našich zdrojov. Investičný dlh na našich cestách a chodníkoch je cca. 5.000.000€., ktoré by sme potrebovali, ale nemáme. Každý chce urobiť čo najviac. Aj vy, aj poslanci, aj úrad, ale robíme len toľko, koľko si vieme finančne dovoliť.
3️⃣ Bude riešená bezbariérovosť?
Áno. Súčasťou všetkých našich rekonštrukcií a projektov je aj riešenie bezbariérovosti a napojenie priechodov a chodníkov s nulovou hranou.
4️⃣ Koľko to bude všetko stáť?
Presná suma bude vyčíslená na základe porealizačného zamerania a vysúťaženej ceny,. Balík s ktorým tohto roku pracujeme je na úrovni do 150.000€. Kvôli kríze je to menej, ako minulého roku.
5️⃣ Kto to bude realizovať?
Firma STRABAG, ktorá je víťazom verejného obstarávania. Zmluva je zverejnená na našej webovej stránke.
6️⃣ Prečo sa všetko robí len na “dolnom KVP”?
Nerobí sa všetko len na “dolnom KVP”, ak sa reálne pozriete na projekty, vrátane opráv ciest.
7️⃣ Prečo sa všetko robí len na “hornom KVP”?
Nerobí sa všetko len na “hornom KVP”, ak sa reálne pozriete na projekty, vrátane opráv ciest.
8️⃣ Prečo sa opravujú cesty, keď starosta len natiera basketbalové ihriská a nič iné sa na KVP nerobí. Všetko len marketing?
Rieši sa rozvoj sídliska vo všetkých oblastiach a samosprávnych pôsobnostiach našej MČ KVP. Stačí si pozrieť náš oficiálny FB profil MČ KVP. Ak komunikujete priebeh prác a výsledky práce ide o komunikáciu. Je povinnosťou každej samosprávy komunikovať s občanmi.
9️⃣ Všetko pekné, ale nemáme prístrešky MHD, kedy budú?
Včera sa začali práce aj na prístreškoch MHD. Práce budú pokračovat aj budúci týždeň. Informovali sme o tom v samostatnom príspevku.

📌 FOND NA PODPORU ŠPORTU – JEDNO OKO PLAČE, DRUHÉ SA RADUJE
Ako sme Vás informovali, Mestská časť KVP mala vo zverejnenej výzve Infra 3 celkovo 2 projekty. Jeden sme predkladali ako MČ KVP a išlo o dofinancovanie projektu Skatepark pod mostom Moskovská v hodnote 260.000€. Bohužiaľ, neuspeli sme. To, ale neznamená, že projekt sa nebude realizovať. Bude, už čoskoro snáď ukončíme verejné obstarávanie a odovzdáme stavenisko. To, že sme nedostali ďalšie financie však znamená, že projekt budeme realizovať pravdepodobne na dve etapy. Tohto roku a v prvej polovici budúceho roku.

Čo je však pre nás potešujúce je, že mesto Košice uspelo so svojou žiadosťou o rekonštrukciu oválu na Starozagorskej ulici pri ZŠ. Tento areál dlhé roky chátral a po novom by tam mali pribudnúť ihrisko na malý futbal, bežecký ovál, rekonštruovať by sa malo malé multifunkčné ihrisko, osvetlenie i tribúna. Veríme, že sa to už teraz podarí realizovať.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši pracovníci sa venujú čistote a údržbe sídliska každý jeden deň. Okrem čistoty verejných priestranstiev, vynášania košov je to najmä kosba nášho sídliska. Podrobnejší sumár výsledkov ich práce za uplynulé dni nájdete na oficiálnom facebookovom profile MČ KVP.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
zúčastnil som otvorenia spomienkovej výstavy na kardinála Jozefa Tomka v Urbanovej veži
absolvoval som pracovnú cestu v Budapešti
zúčastnil som sa pracovného stretnutia ohľadom našich pripravovaných projektov s tímom architektov priamo v teréne
absolvoval som pracovné stretnutie k pripravovaným projektom KSK
zúčastnil som sa osláv 100.výročia FK Prakovce a bolo to skvelé! Krásna obec, motivovaní mladí ľudia, ktorí to robia s potrebným srdiečkom. Skvelá práca, chlapi. Ďakujem za pozvanie.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom