Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 28/2023

Tento týždeň sme žili športom a asfaltom.😅 Poznáte ten vtip, že keď je vo vzduchu cítiť asfalt, blížia sa voľby. To u nás neplatí a komunikácie obnovujeme každý jeden rok. Aj keď kritici na to radi zabúdajú, aj keď sme od našej vlády nedostali ešte ani euro pomoci, aj keď sme od mesta dostali menej peňazí ako minulého roku a všetko výrazne zdraželo, aj keď by sme s našim rozpočtom museli opravovať cesty 20 rokov, aby sme opravili všetky cesty, ktoré máme v správe.

Jednoducho nebudeme nad tým plakať a pracujeme s tým, čo máme a s tým, čo sa nám podarí získať. To, že sa nemôžeme spoliehať na nikoho pomoc a podporu sme si už zvykli. Nenecháme sa tým odradiť, ani znechutiť. 😎

Píšem to však pre tých, ktorí sa pýtajú, že prečo nie moja ulica, prečo nie o meter viac, prečo ste nechali výtlky o 5 metrov ďalej, prečo len jeden jazdný pruh na Hemerkovej ulici …. lebo peniaze.💶

Budúci týždeň zabrdneme aj do ekologických tém a začína rekonštrukcia strechy Miestneho úradu. Budeme mať zelenú extenzívnu strechu na ktorú sme navyše dostali dotáciu a vyfinancujeme ju pomocou externých zdrojov. Druha naša budova bude mať fotovoltické panely. Využijeme tak doteraz nevyužitý potenciál našich striech. Tiež z externých financií, ktoré sme získali našou šikovnosťou, nad rámec našej pracovnej náplne.

To ma teší najviac, že úrad pod mojim vedením nemíňa zbytočne svoju energiu na malichernosti, porovnávanie s inými, zbytočné spory, ale prinášame reálnu pridanú hodnotu pre našu Mestskú časť a dokázali sme tu priniesť už viac ako 2.500.000+ €. To už musí byť cítiť a vidieť, že?

Každopádne problémov je aj u nás veľa a musíme na nich každý deň pracovať. Uvítal by som, ak by viacerí ľudia namiesto kecania začali konečne reálne makať. Raz Vám o tom napíšem, koľko neviditeľnej energie a neoceniteľnej trpezlivosti ma stojí, aby to tu ako tak fungovalo a nerozpadlo sa to. Hold, nič sa nedeje len tak. Všetko chce nejakého lídra, ktorý to celé potiahne.

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V pondelok, 17.07.2023 začíname realizáciu zelenej extenzívnej strechy na budove Miestneho úradu našej Mestskej časti. Nateraz práce nebudú mať vplyv na otváracie hodiny.
🎯AD2: V sobotu, 22.07.2023 od 10:00 do 12:00 prebehne slávnostné otvorenie detské ihriska K-park. Bude bašavel a oslava, príďte s Vašimi detičkami.
🎯AD3: V nedeľu 23.07.2023 nás čaká podujatie Cvičenie s NEONKA Fitness v Drocárovom parku. Začíname o 18:00. 😎

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 BLACKSTREET TURNAJ
Blackstreet turnaj 3 x 3 league odštartoval na našom vynovenom basketbalovom ihrisku v Drocárovom parku. Už druhý rok sme sa rozhodli podporiť túto spoluprácu, vďaka ktorej sa KVP objavilo na basketbalovej mape Košíc. Ako starostu ma teší, že sme na našom sídlisku vytvorili zázemie pre rôzne turnaje, na ktorých si zahrajú profi ale aj amatérski športovci. Klobúk dole pred všetkými hráčmi, ktorí predviedli skvelé výkony aj napriek dnešnej horúčave. Vďaka aj Viktorovi Dudovičovi, ktorý zorganizoval túto letnú sériu pouličných turnajov, ktorej sme mohli byť súčasťou.

📌OTVORENIE K-PARKU BUDE V SOBOTU
Blíži sa to, na čo sme všetci čakali. Už budúcu sobotu 22.júla sa uskutoční veľkolepé otvorenie nového športovo-oddychového areálu K-parku. Oficiálne otvorenie pod taktovkou spoločnosti Kaufland bude sprevádzať bohatý a zaujímavý program v čase od 10:00 – 12:00 hod. Dajte o tom vedieť všetkým deťom vo Vašom okolí, nech si to prídu užiť. Toto ihrisko sme vybojovali spoločne a ja sa Vám chcem ešte raz poďakovať za to, že ste to nevzdali, nenechali sa odradiť a pomohli ste dobrej veci. Aj vďaka Vám sa nám podarilo uspieť a potešiť naše deti a mládež. Sila komunity dokáže veľké veci a ja viem, že na KVP-čkárov sa môžem spoľahnúť. Ako samospráve nám to veľmi pomáha, ak ste aktívni a zapájate sa.

📌OPRAVY CIEST TRVALI 5 PRACOVNÝCH DNÍ
Aj v tomto roku sme sa rozhodli investovať do opráv ďalších úsekov ciest, ktoré máme vo svojej správe. Pokračovali sme vo filozofii komplexných opráv namiesto látania dier a rovnako sme zohľadnili aj bezbariérové riešenia. Podarilo sa nám opraviť vyše 5 000 m² v sume viac ako 145 000 eur. Viem, že cesty na KVP nie sú v takej ideálnej kondícii, akú by sme si všetci želali. Avšak, musíme si uvedomiť, že náš rozpočet je obmedzený a investičný dlh, ktorý máme na našich cestách a chodníkoch je zhruba 5-miliónov eur. Chcem Vás preto poprosiť, zohľadnite túto skutočnosť predtým, než začnete kritizovať. Robíme tak, ako si to môžeme finančne dovoliť. Ďakujem Vám za spoluprácu a trpezlivosť s prácami a verím, že nové cesty Vám budú dobre a bezpečne slúžiť.

📌 ACTIVE LIFE BEH PRILÁKAL VIAC AKO 220 BEŽCOV
Spraviť niečo pre seba a svoje zdravie, bez ohľadu na výsledok. To je cieľom sídliskových behov pod vedením Active life, ktorých sa môžete zúčastniť všetci – áno, aj Vy neprofesionálni bežci. Som toho dôkazom, v utorok som si po dlhej dobe zabehal s celou komunitou aj ja, a musím povedať, že ten pocit po dobehnutí do cieľa stál naozaj za to. Aj takýmto spôsobom sme opäť dali do pohybu naše sídlisko, ktoré toto leto naozaj žije športom. Tento beh nám zároveň umožnil objaviť nové miesta a ukázať, že KVP je plné života a aktivít. Vďaka za spoluprácu patrí aj Tomimu Gállovi, robíte to dobre.

📌 PRÁCE NA PRÍSTREŠKOCH MHD POKRAČUJÚ
Prípravné stavebné práce vedúce k montáži nových prístreškov MHD na Sídlisku KVP pokračujú. V priebehu celého týždňa ste mohli vidieť pohyb pracovníkov na rôznych zastávkach. Aktuálne prebiehajú zemné práce, odstraňuje sa vrstva zeminy a robí sa betonáž základovej dosky, ktorá bude schnúť pár týždňov. Po vyschnutí betónu sa následne pristúpi k montáži samotných prístreškov. Vzhľadom na to, že počas celého leta zastavuje MHD na znamenie, v smere príjazdu autobusu už nebude umiestnený reklamný panel, aby ste mohli vidieť prichádzajúci autobus. K tejto téme som mal počas týždňa aj viacero mediálnych výstupov. Dajte mi vedieť, ak ste ich zbadali v televízii a pokojne sa pýtajte, ak Vás niečo zaujíma.

📌 HĽADÁME NOVÝCH ČLENOV DO NÁŠHO KVP TÍMU
Je tu jedinečná príležitosť stať sa súčasťou nášho tímu. Aktuálne máme otvorené 2 pracovné pozície a budúci týždeň otvoríme aj tretiu ponuku.

🔵Špecialista na verejné obstarávanie a riadenie projektov:
Ak máte skúsenosti s verejným obstarávaním a projektovým manažmentom, ste spoľahlivý a máte seriózny prístup k práci, hľadáme práve Vás!

🟠Referent správy majetku:
Hľadáme človeka, ktorý má skúsenosti so správou majetku a vie zabezpečiť kompletnú správu našich budov vrátane energetického manažmentu.

Ak máte skúsenosti vo vyššie spomínaných oblastiach neváhajte nám poslať Váš životopis mailom na k1k@mckvp.sk alebo poštou na adresu miestneho úradu do 27.júla 2023 do 9:00 hod. Viac info nájdete na našom webe – www.mckvp.sk

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši pracovníci sa venujú údržbe sídliska každý jeden deň. Okrem čistoty verejných priestranstiev, vynášania košov je to najmä starostlivosť o našu zeleň – polievanie, kosenie či orezy. Podrobnejší sumár výsledkov ich práce za uplynulé dni nájdete na oficiálnom facebookovom profile MČ KVP.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
absolvoval som interview s televíziou Markíza
absolvoval som interview s televíziou Telke
zúčastnil som sa 3 pracovných stretnutí na úrovni KSK
absolvoval som pracovné stretnutie so záujemcom o projekt Senior domu v Drocárovom parku

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom