Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2021

Začiatok týždňa začal dobrou správou. Mesto Košice tento týždeň ukončilo komplexnú rekonštrukciu komunikácie Jána Pavla II. za viac ako 710.000 eur. Táto cesta bola dlhodobo v najhoršom stave na sídlisku KVP a pre všetkých volených zastupiteľov sídliska KVP to bola prioritná požiadavka č.1 na riešenie od mesta Košice, ktorému táto cesta patrí.
 
Je to skvelý pocit, keď človek vidí nový asfalt, obrubníky, čiary, zábradlie, zastávky…🤩 Teším sa z toho, lebo nová cesta nám bude slúžiť roky. Trpký pocit z celého procesu avšak ostal.
 
Štyri (4!) roky som žiadal, prosil, vypisoval hore dole … až následne sadil muškáty do dier, aby som upozornil na havarijný stav. Pamätáte? – https://www.topky.sk/cl/10/1617965/Kosice-maju-novu-raritu-na-FOTO–Genialny-sposob–ako-vylepsit-vytlky-na-cestach
 
Nakoniec sa podarilo a to celé úsilie sa vyplatilo. Viete si to predstaviť 4 roky niečo urgovať a dožadovať sa toho? Aj taká je niekedy mravenčia práca poslancov a starostov, že musia urgovať, prosiť, dopytovať sa roky, kým sa dostaví výsledok. 😉👍
 
.
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
  • 🎯AD1: Dnes si pripomíname 77. výročie Slovenského národného povstania. Nezabúdajme na odkaz SNP a hrdinskú obetu našich predkov.✌
  • 🎯AD2: Organizujem zbierku školských pomôcok. Viac informácií nájdete tu: Zbierka školských pomôcok
  • 🎯AD3: Pohovory na právne oddelenie ukončené, šancu máte ešte na oddelení výstavby.😉
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 REKONŠTRUKCIA ZASADAČKY MIESTNEHO ÚRADU JE NA 99% HOTOVÁ
Našu zasadačku viacerí isto poznáte zo zastupiteľstiev či uvítaní novorodeniatok. V takejto podobe už funguje viac ako 30 rokov. Rozhodli sme sa ju preto komplexne zrekonštruovať a vytvoriť z nej moderné a funkčné miesto na rokovania a stretnutia. Veľkú časť práce odviedli zamestnanci sociálneho podniku, za čo im patrí veľká vďaka. Nezištne pomohol aj môj otec za čo som mu veľmi vďačný. Aj keď ešte potrebujeme doladiť zopár detailov, najväčšie úpravy už máme za sebou.
 
Ak vás zaujíma ako to tam vyzeralo predtým a ako sme to vynovili, pozrite si náš zostrih na porovnanie – https://fb.watch/7Hq5ymuhih/.
 
📌 MIESTNE ZASTUPITEĽSTVO PREBEHLO V MIMORIADNOM TERMÍNE
Štvrtkové zastupiteľstvo v mimoriadnom termíne sme zvolali najmä z dôvodu prerokovania dvoch dôležitých tém. Jednou z nich bol presun kapitálových výdavkov. Upravili a prehodnotili sme preto financie v rámci našich investičných aktivít, projektových dokumentácií či vyúčtovania projektov cezhraničnej spolupráce.
 
Okrem toho poslanci schvaľovali aj podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na realizáciu zelenej strechy miestneho úradu. Naše spolufinancovanie by bolo 5%, získať môžeme viac ako 100-tisíc eur. Na programe bolo aj zopár ďalších skôr “formálnejších” bodov, live stream z rokovania si môžete pozrieť tu – https://fb.watch/7Hqn-pqnme/.
 
📌 PARTICIPATÍVNY ROZPOČET – 2.ROČNÍK JE TU!
Túto aktivitu vám budem pripomínať ešte najbližší mesiac. Je to totiž ideálna príležitosť na to, aby ste prihlásili svoj nápad na zlepšenie priestoru, v ktorom žijete. Urobiť tak môžete na stránke – sidliskokvp.hlasobcanov.sk. K dispozícii sú dve kategórie a to občianske projekty do 2000 a zadania pre MČ do 5000 eur.
 
Ak vám niečo nie je jasné alebo potrebujete poradiť, pokojne sa nám ozvite alebo sa zastavte u nás na úrade, radi vám pomôžeme aj s vyplnením formulára.
 
📌 ŠTUDIJNÝ VÝJAZD NAŠICH SENIOROV
Ak ma dlhodobejšie sledujete tak viete, že zapájanie sa do projektov a rôznych výziev je pod mojim vedením jednou z našich priorít. Ak to má ešte priamy dosah na obyvateľov sídliska o to viac ma tešia dosiahnuté výsledky. Vďaka cezhraničnej spolupráci Interreg sme okrem podujatí umožnili seniorom spoznať malebnú tokajskú obec Bodrogkisfalud. Verím, že si to užili, načerpali novú energiu a dozvedeli sa viaceré zaujímavosti zo života našich susedov.
 
Čo všetko navštívili si môžete prečítať tu – https://www.facebook.com/301381729988014/posts/4082868038506012/?d=n
 
📌 HĽADÁME KOLEGU NA ODDELENIE VÝSTAVBY
Hľadáme posilu do nášho tímu, ktorá nám svojou odbornosťou pomôže skvalitňovať život v našej mestskej časti. Hľadáme stavbára. Hlavnou pracovnou náplňou bude príprava investičných akcií, komunikácia so stavebným úradom a projektantmi, či vypracúvanie podkladov pre ÚHA Mesta Košice. Je toho samozrejme oveľa viac, preto ak máte tímového ducha a chuť pracovať pre sídlisko KVP, radi Vás privítame v našom tíme.
 
Všetky podrobnejšie informácie sú uvedené na našom webe – http://www.mckvp.sk/miestny-urad/volne-pracovne-miesta/1000872/Uzávierka prihlášok je – utorok 31.8.2021 do 16:00 hod.
 
📌 PARKOVISKO ZOMBOVA PRÁCE POKRAČUJÚ
Aj keď upršaný začiatok týždňa nám trošku prerušil práce, stále pokračujeme podľa harmonogramu. Robilo sa na zrovnávaní plochy pred Zombovou č. 5 – 7, presunulo sa kontajnerovisko, aby sa mohla demontovať zámková dlažba pod ním a mohli sa začať práce na budovaní parkovacích miest. Zároveň sa vyfrézovali ďalšie časti parkoviska (po oblúkoch doteraz existujúcich parkovacích miest). Zajtra ideme ďalej podľa harmonogramu, o priebehu prác budeme priebežne informovať. Plánovaný koniec stavebných prác je koniec mesiaca september.
 
📌 II.KOLO OČKOVANIA NA ÚRADE PREBEHLO BEZ PROBLÉMOV
Druhú dávku vakcíny už majú za sebou všetci tí, ktorí využili možnosť zaočkovať sa u nás na úrade. Tak, ako pred mesiacom aj teraz prebiehalo očkovanie bez problémov, rýchlo a jednoducho. Za spolu organizáciu patrí veľká vďaka tím z KSK, ktorý v tejto veci robí naozaj skvelú osvetu a kampaň. Sme radi, že aj naši KVP-čkári sú zodpovední a pridali sa k ďalším zaočkovaným východniarom.
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Pravidelný report z čistoty nášho sídliska nájdete zajtra na našom oficiálnom FB profile. Ide o výsledky práce našich zamestnancov v teréne. Pozrite si to a dajte nám spätnú väzbu. Ďakujem.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom