Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 39/2020

Prvá októbrová nedeľa v meste patrí už 97 rokov medzinárodnému maratónu mieru. Napriek pandémii sa usporiadateľom podarilo udržať tradíciu aj tento rok. My sme vyšli pozrieť na chvíľku takisto a vychutnať si atmosféru slnečného víkendového dňa. Potreboval som po celom týždni vyvetrať hlavu, lebo toho bolo dosť. Zo stretnutia na stretnutie a domov po nociach. Nuž, aj taký je môj pracovný týždeň.

Čo sa podarilo uplynulý týždeň?
? FUNGUJEME ŠTANDARDNE NO RIADIME SA OPATRENIAMI
Miestny úrad chce byť obyvateľom nápomocní najviac ako je možné, jeho brány sú tak naďalej otvorené. Zamestnanci každému radi pomôžu a poradia, no je potrebné chrániť sa. Ak je nevyhnutné prísť na úrad osobne, hneď pri vstupe je k dispozícii dezinfekcia, keďže aj my sa riadime R – O –R, čo v preklade znamená nosenie rúška, teda sociálny dištanc a ruky, teda ich dezinfekcia. Ak si však váš problém nevyžaduje osobnú konzultáciu, pokojne nám napíšte email na – k1k@mckvp.sk, ale radi vás budeme počuť aj prostredníctvom telefónu. Čísla na jednotlivé oddelenia nájdete na našom webe v sekcii kontakty.

Milí naši KVP-čkári prosím, nezabudnite aj na dôsledné umývanie rúk, častejšie pranie oblečenia či vyhýbanie sa väčšieho počtu ľudí, ak je to možné. Ďakujem, že ste zodpovední.

P.S.: Vzhľadom na aktuálnu situáciu rušíme všetky plánované podujatia v tomto mesiaci, to znamená, že nebude ani Turnaj v minifutbale mužov. Mrzí nás to, no bezpečnosť musí byť na prvom mieste. Verím, že chápete.

? NADROZMERNÝ ODPAD PATRÍ DO VKK
Lokality pre umiestnenie veľkokapacitných kontajnerov (VKK) pravidelne striedame. Nedá sa vyhovieť všetkým naraz a v jednom mesiaci. Dôležité však je, že na základe stanoveného harmonogramu si viete naplánovať väčšie upratovanie alebo prerábku svojho bytu. Skúsme sa tým riadiť najbližšie mesiace a dbajme o svoje okolie tak, aby nekončil nadrozmerný odpad na miestach, kde nemá. Našou zodpovednosťou vieme mať sídlisko čisté a pekné zároveň.
Harmonogram VKK do konca roka nájdete na našom FB ako i webe – http://www.mckvp.sk/obcan/1000662/

? HĽADÁME MAJITEĽOV BÝVALÝCH TELEFÓNNYCH BÚDOK
Tak ako pri starých novinových stánkoch aj pri telefónnych búdkach by sme boli radi, ak by ich odstránenie išlo rýchlejšie. Naša sídlisková stratégia je jasná – odstrániť z verejného priestoru tieto staré a nefunkčné opachy a skvalitniť ho ekologickejšou formou. Preto vyzývame a zároveň prosíme majiteľov bývalých telefónnych búdok na Moskovskej triede ako aj Cottbuskej ulici pri Poliklinike, aby nás kontaktovali na adrese vystavba@mckvp.sk do konca októbra. Ďakujem, že nám pomáhate!

? PARTICIPATÍVNY ROZPOČET
V týchto dňoch obdržali žiadatelia emailom rozhodnutia hodnotiacej komisie, teda či ich návrh postúpil alebo nepostúpil do hlasovania, poprípade boli vyzvaní k jeho doplneniu. Celý október budeme venovať prezentácií daných projektov, aby ste sa s nimi mohli oboznámiť a vybrať si tie, za ktoré budete hlasovať. Vybrané návrhy nájdete aj v novom čísle našej Kvapky. Verejné hlasovanie spustíme prvého novembra, potrvá dva týždne. Sám som zvedavý, ako to dopadne, no teším sa na nové projekty, ktoré spoločne na KVP-čku zrealizujeme.

? NOVÝ HLASOVACÍ KÔŠ NA OHORKY
Pred budovou nášho miestneho úradu nájdete po novom hlasovací kôš na ohorky. Zapojili sme sa totiž do edukačnej kampane, ktorou chceme znížiť počet cigaretových ohorkov odhodených na zemi. Pred osadením tohto špeciálneho koša sme zmapovali, koľko ich bolo na danom mieste, následne to po jeho inštalácií zrátame znova. Pod mojim vedením radi skúšame inovatívne veci, obzvlášť, ak má byť výsledkom čistejšie okolie neváhame a ideme do toho. Pre niektorých možno maličkosť, no ak prinúti hádzať fajčiarov ohorky do koša, má to nezanedbateľný zmysel.

? VÝZVA NA ZIMNÚ ÚDRŽBU
Ak poznáte nejakú firmu, ktorá sa venuje zimnej údržbe, dávam do pozornosti výzvu na zaslanie cenovej ponuky. Zabezpečovať bude údržbu miestnych komunikácií II. a III. triedy, parkovísk, chodníkov a verejných priestranstiev v našej mestskej časti.

Lehota na predkladanie cenových ponúk je do pondelka 12.10.2020 do 12:00 hod.

Viac info tu – http://www.mckvp.sk/miestny-urad/verejne-obstaravanie/vyzvy/2020/1000659/

? ČISTOTA & ÚDRŽBA
Kosbu verejnej zelene sme na sídlisku ukončili uplynulý týždeň. Zhodnotenie prác sociálneho podniku v číslach sa dozviete už čoskoro.
Aktuálne sa jeho zamestnanci špecifikujú na radikálnejšie orezy kríkov a stromov, ktoré počas vegetačného obdobia nebolo možné vykonávať. Vaše požiadavky nám píšte na – k1k@mckvp.sk, zaradíme ich do harmonogramu.

O prácach v teréne vás informujeme pravidelne v našich fotoreportoch na oficiálnom FB mestskej časti. Čo všetko sa podarilo za uplynulý týždeň sa dozviete aj zajtra v našom statuse. Podporte nás jeho zdieľaním.

? STRETNUTIA, STRETNUTIA A EŠTE RAZ STRETNUTIA
Absolvoval som spoločne s kolegami okrem vyššie spomínaných stretnutí a udalostí aj nasledovné:
1️⃣ 3 pracovné stretnutia s občanmi na rôzne témy
2️⃣ zasadala Mestská rada
3️⃣ krízový štáb mesta Košice
4️⃣ pracovné stretnutie s miestnymi poslancami na aktuálne témy
5️⃣ stretnutie s námestníkom primátora
 
Príjemný začiatok pracovného týždňa priatelia.
#Spoločne #posúvame #sídliskoKVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom