Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 38/2020

Po týždni dovolenky som nabehol do práce ako veľká voda a dostal som z jednej i druhej strany. Robota na mňa počkala, neutiekol som. A bolo toho dosť.?
 
NAJ udalosť týždňa: KOŠIČAN ROKA 2019 ?
Ako možno mnohí viete, bol som nominovaný v ankete Košičan roka 2019. Výberová komisia určila 10 osobností a následne košičania mali možnosť hlasovať o tom, ktorých 5 osobností postúpi do finále. Nevyhral som, ale už len to, že niekto nad tým uvažoval je pre mňa veľa! Veľmi si to vážim.
 
Chcem sa Vám veľmi pekne všetkým poďakovať za Vašu podporu, pretože sa mi podarilo postúpiť do finále medzi TOP5 osobností roka 2019, čo je samo o sebe pre mňa neuveriteľné. Nesmierne si to vážim a beriem to ako motiváciu do ďalšej práce, ale v prvom rade ako výsledok práce Miestneho úradu KVP za rok 2019. Bez svojich skvelých kolegov by som bol nikto. Takže nie Ladislav Lörinc, ale Miestny úrad KVP a každý jeden môj kolega, ktorý/á každodenne odvádza skvelú prácu pre toto sídlisko.??? Je to naozaj poslanie, ktoré si vyžaduje obetu. Verte mi.
 
Toto ocenenie a postup do finále je predovšetkým zrkadlom našej spoločnej práce. Začali sme mínus 1,5 roka, kvôli hackerskému útoku (ojedinelý v celej SR), ale naozaj sme zamakali (niekedy) až na hranicu našich možností a síl. Kým pred voľbami niektorí hejteri hovorili, že „Lörinc nie, lebo to bude peklo, nič nedokáže, nevie nič, je mladý… atď.“ – teraz po roku a pol (a myslím to vo všetkej skromnosti) sa ku nám chodia z iných obcí učiť a vyzvedať, že „ako to robíme“, lebo sme spustili také aktivity, projekty a komunikáciu, ktorá v Košiciach nebola pred 2018 bežná, samozrejmá alebo vôbec neexistovala…. Taký je ale život. Reči sa hovoria a chlieb sa je. Bodka. ☝️
 
Ako stále hovorím: „You can not lead by following…“ … a preto makáme ďalej a bude toho omnoho viac, čo máme v talóne. ??
 
Každopádne, ocenenie Košičan roka 2019 je v tých najlepších rukách. Srdečne blahoželám pani doktorke Čížkovej. Keď som počúval jej medailónik o tom, čo robí, povedal som si len „Wauuu„.? Pozdravujem aj ostatných ocenených a nominovaných, bolo mi cťou stráviť s Vami tento čas. Ste inšpiráciou nielen pre mňa.
 
Viac o galavačeri, ktorý kvôli pandémii COVID-19 prebiehal len v oklieštenom formáte sa dozviete tu: https://kosicednes.sk/kosican-roka-2016/toto-su-vitazi-ankety-kosican-roka-2019/galeria/14/
 
Čo sa podarilo uplynulý týždeň?
? VYDÁVANIE VRECIEK NA PSIE EXKREMENTY
Asi ste si všimli, že sáčky na psie exkrementy už nenájdete v košoch na to určených. Od začiatku mesiaca sa zmenil spôsob ich distribúcie a vy si ich môžete vyzdvihnúť v Kancelárii prvého kontaktu – u nás na miestnom úrade. Do konca tohto roka ich dostanete 200 ks a od začiatku budúceho to bude 400 ks na rok.
 
Aj touto cestou sme vám chceli vyjsť v ústrety, pretože sme od vás dlhodobo dostávali negatívne sťažnosti na miznutie sáčkov v priebehu niekoľkých minút. Žiaľ, niektorí ľudia potrebujú kradnúť ešte aj sáčky na psie exkrementy v hodnote 0,00000 eur. 🙂
 
Vyzdvihnutie nových vreciek je veľmi jednoduché a rýchle. Pre ilustráciu pozrite naše nové video –
 
? PRÍPRAVA NOVÉHO ČÍSLA KVAPKY
Jednou z vecí, v ktoré som ešte ako poslanec dúfal, bolo pozdvihnutie nášho občasníka na vyššiu úroveň, tak po obsahovej ako i grafickej stránke. Mám naozaj veľkú radosť z toho, že na jej tvorbe sa aktuálne podieľajú ľudia, ktorí ju každým číslom posúvajú vpred, t.j. kvalitatívne vyššie.
 
Redakčná rada ani v týchto dňoch nezaháľa, ale tvorí nové vydanie. Obyvatelia si zaslúžia byť objektívne informovaní a takisto vedieť, čím žijeme a čo chystáme. KVaPku pritom tvoríme tak, že to nie je hlasná trúba vedenia MČ, ale obsahovo vyvážený a informačný občasník. Nenájdete tam fotky starostu na každej jednej strane, pravidelne prispievajú poslanci bez rozdielu politickej príslušnosti a dokonca tam otvorene uvádzame aj to, čo kritizujete alebo na čo sa sťažujete. To sa v každej obci veru nestáva.
 
Ďalšie vydanie bude opäť jedno informačne nasýtené číslo, ktoré dostane každý KVP-čkár do schránky niekedy začiatkom októbra. Ak máte tipy na témy alebo vylepšenia, neváhajte nám napísať na – redaktor@mckvp.sk
 
? PARTICIPATÍVNY ROZPOČET – PROJEKTY VYHODNOTENÉ
Pokročili sme. Hodnotiaca komisia už posúdila realizovateľnosť projektov, ktoré boli zaslané v stanovenom termíne. Každý projekt prešiel posúdením na základe stanovených kritérií, ktoré sú v súlade s pravidlami Participatívneho rozpočtu. V týchto dňoch sú jednotliví žiadatelia oboznámení s rozhodnutím komisie. Tie návrhy, ktoré splnili hodnotiace kritériá vám budú odprezentované v najbližšom čísle Kvapky ale i prostredníctvom sociálnych sietí.
 
Hlasovanie nateraz plánujeme spustiť 1.novembra, trvať bude do 15.novembra. Som zvedavý, aké projekty získajú vašu podporu a stanú sa na budúci rok realitou.
 
? VÝZVA NA ZIMNÚ ÚDRŽBU – ZDIEĽAJTE PROSÍM
Ak poznáte nejakú firmu, ktorá sa venuje zimnej údržbe, dávam do pozornosti výzvu na zaslanie cenovej ponuky. Zabezpečovať bude údržbu miestnych komunikácií II. a III. triedy, parkovísk, chodníkov a verejných priestranstiev v našej mestskej časti, ktoré máme v správe.
 
Lehota na predkladanie cenových ponúk je do pondelka 12.10.2020 do 12:00 hod.
 
 
? VÝMENA LAVIČIEK NA STAROZAGORSKEJ
Dôkazom toho, že vaše požiadavky a potreby nám nie sú ľahostajné, je aj demontáž starých lavičiek na Starozagorskej ulici, resp. za Titogradskou ulicou. Za hranicou životnosti ich tam bolo všetkých šesť. Nahradené budú v priebehu najbližších dní za tri nové. Áno, bude ich tam o polovicu menej, nie preto, žeby sme vám ich nechceli vrátiť v plnom počte, ale preto, že ste nás o to požiadali.
 
❗️ Stále platí, že ak získate väčšinový súhlas susedov o osadenie či demontáž lavičiek, my sa vám pokúsime vyhovieť. Vy tam žijete a najlepšie viete, čo potrebujete. Celý vnútroblok v predmetnej lokalite však máme záujem riešiť koncepčne po spoločnej diskusii s vami. Dozviete sa včas.
 
? OLYMPIÁDA MESTSKÝCH ČASTÍ
Záver týždňa patril vyhodnoteniu Olympiády troch mestských častí pod taktovkou MČ Ťahanovce, do ktorej sme sa zapojili aj my. Konkrétne naši seniori, ktorí si vyskúšali petang ako i stolný tenis. Reprezentovali nás i naši poslanci a členovia komisií, ktorí aj spolu s kontrolórom tvorili futbalové KVP-čkárske mužstvo. Vďaka všetkým za aktívnu účasť a konkrétne Mirovi Janitorovi za myšlienku takejto spolupráce. Rád ju podporím aj v budúcnosti. Síce sme skončili tretí, ale zábavy sme si užili dosť. 🙂
 
? INTELIGENTNÉ PRIECHODY PRE CHODCOV
Máme dobré správy! Konečne. Trvalo to „len“ 2 roky. Priechody pre chodcov cez Triedu KVP a Moskovskú, ktoré dlhodobo vnímame ako problematické a nebezpečné budú upravené k zvýšeniu vašej bezpečnosti. Do konca tohto roka budú vykonané stavebné úpravy zamerané na zvýšenie bezpečnosti chodcov na 2 prvých priechodoch. A to Pri poliklinike od Jasuschovej na Cottbuskú ulicu a cez Moskovskú od Dénešovej k Iskre. Budeme sa snažiť riešiť aj ďalšie priechody, ktoré sme vyhodnotili ako kritické pre vznik kolíznych situácií. Túto investíciu realizuje mesto Košice.
 
Viac o tejto téme aj v reportáži tu – https://www.tvkosice.sk/video/5f6ad9e9496f3c9de7db56ed
 
? KOSBA & OREZY KRÍKOV
Na sídlisku prebieha aktuálne už v poradí 4.kosba verejnej zelene. Kosačky sa počas týždňa presúvali ulicami Húskova, Hemerkova, Zombova a počuť ste ich mohli aj na Triede KVP a ulici Jána Pavla II. Ak nám to počasie dovolí do konca mesiaca by sme chceli kosbu ukončiť. Následne sa dozviete vyčíslenie prvého kosenia v réžií sociálneho podniku.
 
Aj napriek kritike najmä v začiatkoch, ja musím chlapov pochváliť, nevzdali to a makajú každý jeden deň. Okrem toho sa venujú i orezom kríkov a stromov, ktorým budeme v najbližšom období venovať zvýšenú pozornosť pretože skončilo vegetačné obdobie. Každopádne už začína jeseň, takže prejdeme od nadávania na kosbu na nadávanie na popadané lístie, že? ? #komunálnyfolklór
 
? ČISTOTA & ÚDRŽBA
O prácach v teréne vás informujeme pravidelne v našich fotoreportoch na oficiálnom FB mestskej časti. Čo všetko sa podarilo za uplynulý týždeň sa dozviete aj zajtra v našom statuse. Podporte nás jeho zdieľaním. Ďakujem.
 
? STRETNUTIA, STRETNUTIA A EŠTE RAZ STRETNUTIA
Absolvoval som spoločne s kolegami okrem vyššie spomínaných stretnutí a udalostí aj nasledovné:
1️⃣ 6 pracovných stretnutí s občanmi na rôzne témy
2️⃣ Konferenciu Open data pre samosprávy
3️⃣ Radu partnerstva zvolaná KSK
4️⃣ Pracovné stretnutie s primátorom pred zajtrajšou Mestskou radou
5️⃣ Neformálne stretnutie s poslaneckým kolegom
 
? Pozvánka: Dávam vám do pozornosti Minifutbal mužov, ktorý plánujeme v sobotu 10.októbra. Verím, že nám situácia umožní sa stretnúť, lebo ako som zistil tento týždeň – údajne sme mali pokaziť sito a bude problém. Všetko dôležité o registrácií a samotnom podujatí nájdete tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000657/
 
Príjemný začiatok pracovného týždňa priatelia.
#Spoločne #posúvame #sídliskoKVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom