Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 46/2021

Krátko a vecne. Všetky informácie zo sídliska KVP na jednom mieste. Minulý týždeň bol taký klasický, pracovný. Nič významné sa nestalo, ale posunuli sme sa v niektorých veciach. Veď si prečítajte a napíšte mi potom komentár, čo Vás zaujalo alebo zaujíma. Rád odpoviem. 💪
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
  • 🎯AD1: Tento týždeň bude plný zasadnutí. Zasadať bude krízový štáb, sociálna komisia, miestne zastupiteľstvo v mimoriadnom termíne, či pracovné stretnutie s poslancami. ✌
  • 🎯AD2: Čo je nové v Drocárovom parku? Ku komunitnej kaviarni nám už pribudla kontajnerová šatňa pre športovcov. Konečne sa tak budete vedieť dôstojne prezliecť, či osprchovať. Pri futbalovom ihrisku sme osadili na základe Vašich pripomienok 2 odpadkové koše
  • 🎯AD3: Pri Bauerovej 2 vznikla nová pekná dažďová záhrada a verím, že už tam nebude stekať blato aj na chodník. Realizácia Dobrovoľnícke centrum Košického kraja.
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
 
📌 POZNÁME VÍŤAZOV PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU
A je rozhodnuté! Vďaka tomu, že ste aktívne hlasovali poznáme víťazov druhého ročníka participatívneho rozpočtu. Spomedzi zadaní pre mestskú časť ste najviac hlasov odovzdali projektu dobudovania našich športovísk a takisto spevneniu svahu medzi OC Prima a kostolom Božieho milosrdenstva. V kategórii občianske projekty postúpilo 5 nápadov, a to Pohyb pre deti – deti za pohyb, tvoríme oddychovú zónu, komunitná záhrada, modernizácia existujúcej pumptrackovej dráhy a takisto klubovňa v pobočke v našej knižnice. Gratulujem víťazom a ďakujem všetkým, ktorí ste sa so svojim projektom zapojili.
 
Podrobné výsledky si môžete pozrieť tu – www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk.
 
📌 OTVÁRACIE HODINY AJ NAĎALEJ V POZMENENOM REŽIME
Vzhľadom na to, že epidemiologická situácia sa nezlepšuje, otváracie hodiny nášho miestneho úradu zostávajú v pozmenenom režime aj naďalej. Svoje záležitosti si viete vybaviť v pondelok, stredu a piatok počas otváracích hodín. V utorky a štvrtky sme pre verejnosť zatvorený. Prosím, aj napriek tomu, zvážte, či je osobná návšteva potrebná. Moji kolegovia vás radi vybavia aj emailom či telefonicky. Myslime na svoje zdravie, je to teraz to najdôležitejšie. Ďakujem.
 
📌 MÁTE ZÁUJEM OČKOVAŤ SA PRIAMO NA SÍDLISKU?
Možno ste už zachytili na zastávkach MHD naše citylighty k očkovaniu. Túto kampaň sme spustili aj preto, aby sme vás informovali o možnosti očkovať sa priamo u nás na miestnom úrade. V týchto dňoch prezisťujeme váš záujem, stále platí, že nám môžete dať vedieť telefonicky na čísle 055/789 06 32 alebo napísať email na sks@mckvp.sk. Zvážte túto možnosť prosím, možno sa nám skôr podarí prejsť do lepšej fázy covid – automatu, čo prinesie výhodnejšie opatrenia pre nás všetkých.
 
📌 NOVÉ ČÍSLO OBČASNÍKA KVAPKA V PRÍPRAVE
Áno, už v týchto dňoch postupne začíname s prípravou decembrového čísla našej Kvapky, pretože vám chceme priniesť kvalitné čítanie. Občasník sa nerobí zo dňa na deň, ale pracujeme na ňom systematicky niekoľko týždňov. Pripomínam, že ak máte záujem o inzerciu ozvite sa nám na adresu – redaktor@mckvp.sk.
 
📌 ODVOZ LÍSTIA POKRAČUJE
Našich zamestnancov aktuálne najviac zamestnáva hrabanie napadaného lístia a jeho následný odvoz do kompostárne v Bernátovciach. Predstavte si, že za 2 dni sme odviezli až 7 ton lístia. A to ani zďaleka nebolo celé sídlisko. Chcem tým len povedať, že sa tejto veci zodpovedne venujeme a keď niekde zbadáte neodvezenú kopu, určite sme ju tam nezabudli a vrátime sa pre ňu. Buďme preto trpezliví a slušní k našim pracovníkom, ktorí robia maximum.
 
📌 MIESTNE ZASTUPITEĽSTVO UŽ TENTO TÝŽDEŇ
Vo štvrtok sa o 16:00 hod. sa uskutoční zasadnutie zastupiteľstva v mimoriadnom termíne. Poslanci budú mať na programe 6 bodov z rôznych oblastí. Priebeh rokovania si už tradične budete môcť pozrieť aj online na našej Facebookovej stránke. Body programu nájdete tu – http://www.mckvp.sk/samosprava/1000932/.
 
📌 NAŠE NOVÉ INFO TABULE V MÉDIACH
Dávam vám do pozornosti videoreportáž o novom spôsobe označenia našich verejných priestranstiev. Ak vás táto téma zaujíma, pozrieť si to môžete tu – https://www.tvkosice.sk/video/6195f891538c2e63e30b0841.
 
📌 PREHLIADKA KREMATÓRIA S POSLANCAMI MESTA
Pred 2 rokmi prebralo mesto Košice správu cintorínov a krematória na Zelenom dvore. O tieto zariadenia sa teda stará Správa mestskej zelene v Košiciach. V piatok sme si na základe mojej iniciatívy boli pozrieť priestory krematória a všetky zmeny, ktoré Správa mestskej zelene dokázala za 2 roky realizovať. Pozreli sme si aj priestory určené na technické vybavenie – kremačné pece a chladiace boxy. Vieme tak, čo potrebujeme ešte zlepšovať a do čoho investovať v najbližších rokoch.
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
✅ Pracovné stretnutie s primátorom mesta Košice
✅ Pracovné stretnutie s architektmi ohľadom projektov
✅ Pracovné pohovory so zamestnancami MieÚ KVP
✅ Zasadnutie komisie pre otváranie ponúk na nákup pozemku
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Čomu sa naši aktivační pracovníci a zamestnanci sociálneho podniku venovali za uplynulý týždeň nájdete zajtra večer v našom pravidelnom fotoreporte na oficiálnom FB mestskej časti. Podporte nás zdieľaním tohto statusu a dajte nám svoju spätnú väzbu na našu prácu. Ďakujem.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED
Titulná fotka: Miro Vacula

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom