Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 46/2022

Hľadám kvalitnú posilu do nášho tímu na dôležitú pozíciu. Pôsobiť bude ako referent/referentka na oddelení výstavby a majetku, bude mať na starosti prevažne agendu parkovania a projekty týkajúce sa udržateľnej mobility pre naše sídlisko KVP. Ak poznáte niekoho kto má skúsenosti s parkovacou politikou alebo s dopravným inžinieringom, stavebníctvom, projektovaním, architektúrou, tvorbou miest, pozemnými stavbami, dopravnými stavbami, inžinieringom či investičnými projektami. Nemajte obavy, nemusíte vedieť toto všetko, ale jednoducho potrebujem kvalitného človeka, ktorý bude rovnako ako ja zapálený pre to, aby sme spoločne posúvali sídlisko KVP vpred.😉✌️

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯 AD1: V utorok sa uskutoční slávnostné zastupiteľstvo MČ KVP, kde naši noví poslanci zložia svoje poslanecké sľuby a ja ako staronový starosta budem skladať opäť svoj starostovský sľub
🎯 AD2: V piatok doobeda sa uskutoční slávnostné zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja, pokračovať bude následne v pondelok 28.11.2022 svojou pracovnou časťou
🎯 AD3: V piatok poobede budeme vítať našich nových občanov sídliska KVP na tradičnom podujatí – Uvítanie novorodeniatok

🆕 KOŠICKÁ STRANA: Ideme do finále! Máme už 9.000 podpisov a pomaly ale isto sa blížime k nášmu cieľu potrebných 10.000 podpisov na to, aby sme našu mestskú, lokálnu stranu zaregistrovali. Teraz potrebujeme Vašu pomoc viac ako inokedy. Potrebujeme posledných 1.000 podpisov. Pomôžte nám dosiahnuť to, čo sa pred letom zdalo ešte mnohým nemožné. Ak chcete podporiť vznik Košickej strany svojim podpisom, podpisové listiny si môžete stiahnuť tu: https://kosickastrana.sk/wp-content/uploads/2022/06/podpisovy-harok-kosicka-strana.pdf

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 MÁME STAVEBNÉ POVOLENIE NA SKATEPARK
Náš projekt skateparku na ktorom sme poctivo pracovali 3 roky už má právoplatné stavebné povolenie. Znamená to, že sa môžeme okamžite zapojiť do vhodnej výzvy, z našej strany je všetko pripravené. To, čo k realizácii potrebujeme sú už “len” externé zdroje a my urobíme všetko preto, aby sme ich získali. Tento projekt je z hľadiska športovej infraštruktúry dôležitý nielen pre naše sídlisko, ale celý región. Pracovali sme na ňom spolu s architektmi ale aj samotnými skatermi, aby sme zohľadnili potreby všetkých zainteresovaných strán. Ďakujem za spoluprácu najmä pánom – Tury, Kožár a Hájnik. Verím, že to dotiahneme do úspešného konca a podarí sa nám získať finančné prostriedky.

📌 POPOLUDNIE V DENNOM CENTRE POTEŠILO
Nie len pred voľbami, ale počas celého volebného obdobia chodím veľmi rád do nášho denného centra. Ako starostu ma teší, že na Sídlisku KVP žijú aktívni a spoločenskí seniori, ktorí si radi zašportujú, zatancujú a najmä, trávia voľný čas spoločne. Ako som im aj vo štvrtok osobne povedal, budeme robiť aj naďalej všetko preto, aby sme im zlepšovali život v našej mestskej časti a mohli sa na nás spoľahnúť. Od toho sme predsa tu. Ďakujem úžasným deťom zo základných škôl Janigovej a Starozagorskej, či MŠ Hemerkova, ktorí nám svojimi vystúpeniami spríjemnili toto popoludnie. Máme tu ozaj šikovných a talentovaných žiakov. Verím, že ste si to užili rovnako, ako ja.

📌 BEŽÍ HLASOVANIE PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU
Už ste hlasovali v našom participatívnom rozpočte? Ak nie, využite túto jedinečnú možnosť a podporte dobré projekty, ktoré môžu vzniknúť na našom sídlisku. Vy máte šancu rozhodnúť, čo sa skutočne bude realizovať a čo nie. Hlasovanie je veľmi jednoduché, stačí ísť na stránku www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk a vybrať 3 občianske projekty a 3-4 zadania pre mestskú časť. Ak si neviete vybrať, dávam do pozornosti naše videá, ktoré sme pre Vás pripravili spolu s predkladateľmi projektov. Hlasovať môžete do 30.novembra.

VIDEO si viete pozrieť napríklad tu:
🎥 Občianske projekty – https://www.facebook.com/watch/?v=1594023834361315
🎥 Zadania pre MČ – https://www.facebook.com/watch/?v=652048373049404

📌 INZERCIA V NAŠOM OBČASNÍKU KVAPKA
Pomaly ale isto začíname s prípravou posledného tohtoročného čísla našej Kvapky. Opäť je tu možnosť inzercie, ktorá sa dostane do rúk každému, kto býva na Sídlisku KVP. Dokopy roznášame občasník do 8 300 domácností. Ak máte nejaký podnik alebo prevádzku na našom sídlisku a radi by ste o nich dali vedieť, je to skvelá príležitosť pre Vás. V prípade záujmu a podrobnejších informácii nám neváhajte napísať na ivana.palaiova@mckvp.sk a dozviete sa viac.

📌 HĽADÁME DOLEŽITÚ POSILU DO NÁŠHO TÍMU
Ešte do zajtra do 16:00 hod. nám môžete poslať svoj životopis, ak sa chcete stať súčasťou nášho tímu. Hľadáme kolegu/kolegyňu na oddelenie výstavby. Hlavnou pracovnou náplňou bude príprava a realizácia parkovacej politiky mestskej časti, agenda dopravného značenia či spolupráca pri vydávaní stanovísk týkajúcich sa dopravy. Radi Vás privítame v našom tíme, ak spĺňate predpoklady neváhajte nám napísať.

Všetky podrobnejšie informácie sú uvedené na našom webe – https://www.mckvp.sk/miestny-urad/volne-pracovne-miesta/1001131/ .

📌 NA ZIMU SME PRIPRAVENÍ – ZIMNÁ ÚDRŽBA ZABEZPEČENÁ
Aj tohtoročná zimná údržba sa na Sídlisku KVP bude riadiť operačným plánom, ktorý stanovuje dôležitosť udržiavaných úsekov. Ručné čistenie schodov, dočisťovanie chodníkov, okolia zastávok MHD, škôl, kostola či nákupných centier budeme opäť zabezpečovať prostredníctvom nášho Podniku služieb. Strojovú zimnú údržbu bude zabezpečovať firma Geozem s.r.o. A samozrejme cesty, po ktorých premáva MHD bude mať na starosti mesto Košice. V prípade zásahov, Vás budeme pravidelne informovať o pohybe strojov ako aj našich zamestnancov, nech máte prehľad. Meteorológovia očakávajú tuhú zimu, nemajte však obavy, určite to na KVP zvládneme.

Chcem Vás rovnako, ako každý rok požiadať o porozumenie. Nevyčistíme všetko a ihneď. Nemáme vyhrievané chodníky a nemáme 100 strojov a 100 ľudí. Jednoducho robíme s tým, čo máme a za tie finančné prostriedky, ktoré si vieme dovoliť. Máme plán, máme vybavenie, ľudí a chuť. Vy nám pomôžte a prispôsobte svoju obuv počasiu a buďte opatrní. My určite prídeme a zimnú údržbu vykonáme. Zimná údržba je však mať chodníky a cesty zjazdné, nie vyzametané na asfalt, nie vyčistený každý centimeter. Zjazdné. To je to dôležité slovo.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Naši aktivační pracovníci ako aj zamestnanci sociálneho podniku pracovali v uplynulých dňoch na tom, aby bolo naše sídlisko krajšie a čistejšie. Už zajtra večer si v našom pravidelnom fotoreporte budete môcť detailnejšie pozrieť výsledky ich práce.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom