Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 18/2021

Silný týždeň. Deň víťazstva nad fašizmom. Nezabúdame. Dnes krásny a slnečný Deň matiek. Verím, že ste si spomenuli na naše mamičky a obdarovali ich láskou, vďakou a pekným kvietkom.❤️
 
Mne tento týždeň zbehol ako voda, najmä kvôli tomu, že 2 pracovné dni som strávil na mestskom zastupiteľstve, zvyšok na KVP riešením našich každodenných problémov.
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Dénešova ulica už zajtra ráno zažije manévre. Začíname opravovať cesty. Súvislé opravy úsekov.
🎯AD2: Mestské zastupiteľstvo prerokovalo za 2 dni zhruba polovicu bodov. Pokračovať budeme tretím rokovacím dňom v utorok.
🎯AD3: Filipovi a Gabike sa nakoniec nepodarilo kvalifikovať na OH Tokio 2020. Nevadí, nabudúce budú mať viac športového šťastia.😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 ZAČÍNAME OPRAVY CIEST
Aj v tomto roku pokračujeme v oprave ďalších ucelených úsekov ciest, ktoré sú v našej správe. Začíname už zajtra a budeme potrebovať súčinnosť najmä vodičov z Dénešovej ulice od č.1 až po č.51.
 
Chcem vás preto opäť poprosiť a zároveň vyzvať, aby ste tam v čase od 7:30-18:00 hod. neparkovali svoje vozidlá, ktoré sú blízko vozovky. Iba tak budeme môcť začať pracovať. Prejazdný bude vždy jeden jazdný pruh v jednom smere. Je to uvedené na všetkých oznamoch bytových domov, ktoré sme rozmiestnili a takisto aj za stieračmi vašich áut, aby sa to dostalo aj k ľuďom, ktorí nemajú internet. Verím, že budete spolupracovať a my nebudeme musieť volať mestskú políciu a odťahovku na pomoc.
 
V prípade priaznivého počasia a vašej súčinnosti by sa mali práce ukončiť v piatok. My sa budeme snažiť robiť rýchlo, vy nám to ale musíte umožniť. Všetky dôležité informácie spolu s konkrétnymi úsekmi na mape nájdete tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000820/
 
📌 DEŇ ČISTÉHO KVP
Už nasledujúcu sobotu nás čaká veľké upratovanie sídliska. Ak ste sa ešte nenahlásili na túto dobrovoľnícku akciu, neváhajte tak urobiť. Napíšte nám na sks@mckvp.sk alebo zavolajte na 055/789 06 32. Deň čistého KVP je skvelou príležitosťou na to, ako priložiť ruku k čistejšiemu sídlisku. Dajte vedieť svojim známym, susedom, vezmite svoje polovičky a deti a príďte nám pomôcť, nech sa nám tu žije o čosi lepšie. Naša príroda si to zaslúži. Viac info o podujatí tu – https://fb.me/e/1KTu5KSkG
 
📌 KOSENIE SÍDLISKA
Prvá etapa kosby verejnej zelene na našom sídlisku sa začala. Aj napriek tomu, že nás v priebehu dňa niekoľko krát prekvapil dážď chlapi sa držali stanoveného harmonogramu. Podarilo sa vykosiť okrsok č.I, začali sme aj s okolím zastávok MHD a prešli postupne aj na okrsok č.II.
 
Chcem vás tak ako každý rok poprosiť o trpezlivosť, budeme robiť všetko preto, aby sme postupovali podľa plánu a vy ste boli spokojní. Našich zamestnancov sme znova upozornili aj na to, aby dôkladne využívali ochranné plachty v blízkosti vašich áut. Mrzí ma, ak ste zaznamenali negatívnu skúsenosť, budeme na to viac dohliadať.
 
Detailné zhrnutie za uplynulý týždeň nájdete tu – https://www.facebook.com/301381729988014/posts/3770423316417154/?d=n.
 
📌 NAŠE SRDCE VYZBIERALO PRVÚ TONU VRCHNÁČIKOV
Vďaka dobrým ľudom z KVP sa nám nielenže podarilo vôbec osadiť naše sídliskové srdce na Moskovskej triede, ale dokonca sme v ňom vďaka vašej pomoci vyzbierali už prvú tonu vrchnáčikov. Naozaj veľká vďaka všetkým vám, ktorí ste prispeli, viem, že niektorí ste nám nosili plné vrecia aj priamo na miestny úrad.
 
Teší ma, že takáto vec vybudovala ďalšiu komunitu na našom sídlisku a preto budeme radi, ak nám pomôžete vybrať aj účel, kam poputuje vyzbieraný výťažok. Pokojne nám dajte vedieť, ak poznáte niekoho, komu tým urobíme radosť. Spoločne toho dokážeme viac.
 
📌 DOSČÍTAVANIE OBYVATEĽOV
Pripomínam, že aktuálne prebieha v našej mestskej časti dosčítavanie obyvateľov, urobiť tak môžete na kontaktných miestach, ktoré sú zriadené na miestnom úrade až do 13.júna.
 
V prípade, že sa zo zdravotných dôvodov nemôžete osobne dostaviť máte možnosť požiadať o mobilného sčítacieho asistenta. Naše zamestnankyne prídu k vám domov a pomocou tabletu vás sčítajú. Potrebné je však v prvom rade zavolať na Call centrum štatistického úradu 02/2092 4919 alebo na naše telefónne čísla právneho oddelenia 055/789 06 36 alebo 17. Buďte však obozretní, toto dosčítavanie zneužíva aj veľa podvodníkov. Dávajte si preto pozor.
 
📌 MESTSKÁ POLÍCIA ZAMAKALA
Tento týždeň naša stanica Mestskej polície naozaj zapracovala. Z ulíc nám odtiahli 6 autovrakov, ktoré dlhodobo zaberali cenné parkovacie miesta. Niektoré sme mali v riešení roky. Priznám sa, nepamätám si tak plodný týždeň. Len tak ďalej. Dobrú prácu treba pochváliť a vyzdvihnúť.
 
📌 ROKOVACÍ MARATÓN NA MESTSKOM ZASTUPITEĽSTVE
V utorok a stredu sme stihli prerokovať 33 zo 77 plánovaných bodov + body, ktoré boli doplnené priamo poslancami pri schvaľovaní programu MZ.
 
Schválili sme napríklad:
✅ Správu o činnosti Útvaru hlavného kontrolóra
✅ Žiadosť hlavného kontrolóra mesta Košice o udelenie súhlasu s vykonávaním inej zárobkovej činnosti
✅ Informáciu o projekte „Európske hlavné zelené mesto“
✅ Pristúpenie mesta Košice k Dohode zelených miest (Green City Accord)
✅ Stratégiu rozvoja kultúry a kreatívnych odvetví v Košiciach
✅ Dotácie v rámci Grantového programu pre kultúru
✅ Personálne zmeny v Mestskej rade – poslanecký návrh
✅ Koncepcia rozvoja mesta v oblasti tepelnej energetiky
✅ Koncept Novej mestskej karty
✅ Správe náčelníka Mestskej polície
✅ Odpočet plnenia stratégií mestských podnikov
✅ Stratégia rozvoja podniku DPMK, a.s. 2020 – 2023 a Odpočet plnenia stratégie DPMK, a.s.
 
❎ poslanecký návrh na zrušenie mestských novín neprešiel. Osobne som hlasoval proti a v diskusii predložil vlastný návrh riešenia: „Mal som viacero výhrad k tomuto médiu. Nie však k tomu, že vzniklo, ale k tomu, akým spôsobom vznikalo. Mesto by malo mať jedny kvalitné noviny, takže nie som za ich zrušenie, aj keď ma mrzí, že taká dobrá myšlienka bola pošpinená práve spôsobom, akým sa to zrodilo,“ uviedol starosta KVP a člen poslaneckého Klubu aktivistov a nezávislých (KAN) Ladislav Lörinc (nezávislý).
 
Prišiel som teda s vlastným nápadom na skvalitnenie obsahu mestských novín, aby boli rešpektované, uznávané a čitatelia sa k nim vracali, teda aby neboli hlasnou trúbou vedenia mesta s oslavnými ódami len na určitý okruh osôb.
 
Poslanci schválili môj návrh uznesenia, aby primátor na najbližšie rokovanie zastupiteľstva predložil návrh zásad, akým spôsobom bude mesto informovať svojich občanov prostredníctvom všetkých komunikačných prostriedkov mesta Košice – formu, periodicitu, tvorbu obsahu, redakčnú radu a všetko potrebné.
Takisto má primátor predložiť na najbližšie zastupiteľstvo zloženie redakčnej rady periodika „V skratKE“, ktorá by mala pracovať v rovnomernom zastúpení zástupcov poslaneckých klubov, nezávislých poslancov a vybraných pracovníkov magistrátu“.
 
Viac sa dočítate tu: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22651651/zrusenie-polacekovych-mestskych-novin-nepreslo-tak-im-aspon-skrtli-peniaze.html … maratón rokovania pokračuje v utorok. Zasadnutia MZ sú verejné a môžete ich pozerať z pohodlia domova LIVE prostredníctvom FB mesta Košice. 👍
 
📌 HARMONOGRAM VEĽKOKAPACITNÝCH KONTAJNEROV
Už tento týždeň budú na našom sídlisku rozmiestnené ďalšie veľkokapacitné kontajnery (VKK). Naplánujte si upratovanie tak, aby ste to vedeli využiť a nadrozmerný odpad nekončil pri smetných kontajneroch. Riaďte sa našou aktuálnou mapou a sledujte modrý štvorec, kedy a kde bude pristavený kontajner v blízkosti vašej ulice.
 
Zároveň pripomínam, že ak uvidíte, že niekto vyhadzuje ku kontajnerom takýto druh odpadu, ktorý tam nepatrí, volajte Mestskú políciu alebo urobte video či fotku a pošlite nám na adresu – k1k@mckvp.sk. Upratujme zodpovedne. Ďakujem.
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Práce na sídlisku pokračovali aj v uplynulom týždni. Kosíme, sadíme kvety, upratujeme a riešime vaše podnety. Naši zamestnanci sú tam, kde je to potrebné. Fotoreport z údržby sídliska nájdete pravidelne na našej oficiálnej FB stránke.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 47/2022

Adventné obdobie už pomaly klope na dvere. K prvej adventnej nedele tradične patrí otváranie prvého okienka adventného kalendára, ktorý deťom aj dospelým spríjemňuje čakanie na

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 46/2022

Hľadám kvalitnú posilu do nášho tímu na dôležitú pozíciu. Pôsobiť bude ako referent/referentka na oddelení výstavby a majetku, bude mať na starosti prevažne agendu parkovania

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 44/2022

Najkrajšie obdobie roka je tu. Jeseň hraje všetkými farbami a ja ako starosta viem, že nás čaká dokončenie všetkých stavebných prác a hrabanie lístia. To

Zaujal ťa článok a máš otázku?