Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 21/2021

Máme tu ďalšiu nedeľu, ale predsa len je iná. Už čoskoro naša hokejová reprezentácia nastúpi na dôležitý zápas proti Švédsku. O chvíľu sa celé Slovensko zmení na fanúšikov a trénerov, sociálne siete budú zaplavené statusmi plnými emócií. 😅 Tak, či onak. Verím, že našim fandíme všetci srdcom. ❤
 
Aktuálne informácie z komunálnej politiky teda nebudú po 19:15 zaujímavé a tak som Vám skúsil priniesť pravidelný sumár našich aktivít o čosi skôr. ✌️🙏
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Celý týždeň sme žili súvislými opravami ciest. Nakoniec sa v piatok podarilo asfaltovanie dokončiť. Obmedzenia teda po 5 pracovných dňoch končia.
 
🎯AD2: Kosba na sídlisku vyvolala silné negatívne emócie. Ľudské chyby i počasie spôsobili, že niektoré úseky neboli na prvýkrát urobené podľa nášho zaužívaného štandardu.
 
🎯AD3: V utorok oslávime Deň detí. Po dlhej dobe sme pre Vás na fontáne pripravili zábavu pre detičky tak, aby sme dodržali všetky protipandemické opatrenia. Verím, že prídete.😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 ASFALTOVANIE A OBMEDZENIA UKONČENÉ, PRÁCE BUDÚ POKRAČOVAŤ
V piatok večer už boli otvorené a prejazdné všetky úseky ciest. Tak, ako Dénešová, ktorú sme robili pred týždňom, tak aj Húskova, Hemerkova a Starozagorská (vybrané úseky). Pracovníci firmy COLAS, a.s. to potiahli do večerných hodín za čo im patrí poďakovanie. Práce trvali 5 pracovných dní. Napriek tomu som trošku rozčarovaný z reakcií niektorých ľudí. Kým pred rokom nám ľudia za takéto rýchle práce ďakovali, teraz sa ma pýtajú prečo nie za 3 dni. Poznáte to príslovie: „Co dneška rekord, jutre norma?“🙂
 
Tí, ktorí nadávali, že majú rozbitú cestu a nerobí sa – teraz nadávajú, že museli parkovať ďaleko a stali sa z nich stavebníci, špecializovaní cestári. Chápem, očakávania sú vysoké aj kvôli mne a našej komunikácii, ale potrebujeme sa zjavne trošku vrátiť do reality. Nechajte nás pracovať a v rámci možnosti dôverujte nášmu úsudku a expertíze. Neustále spochybňovanie každého jedného kroku a negativizmus ešte nič dobré nevytvorili. Ja som išiel za starostu, aby som tvoril, nie ničil. O.K.? 🙂✌️
 
K opravám. Asfalt je síce položený, ale neskončili sme. Všetky rezy do asfaltu budú zaliate smolou, aby sme zabránili vytváraniu výtlkov na týchto miestach. To sa bude robiť na všetkých úsekoch naraz, lebo to robí externá firma. Zároveň budeme ešte po čase dorábať zvýšené priechody pre chodcov, ktoré budú zároveň retardérmi. Do mesiaca pribudne aj vodorovné dopravné značenie, hlavne na priechodoch pre chodcov.
 
Čo ma teší najviac je, že pri všetkých priechodoch (tam, kde to malo zmysel samozrejme), ktoré sa napájajú na zrekonštruované úseky sme si dali pozor na bezbariérovosť. KVP-čko tak má opäť menej bariér a priechody sú lepšie aj pre imobilných, aj pre mamičky, či cyklistov. Toto u nás je a bude štandardom.
 
V lete chystáme ešte ďalšie úseky ciest a hlavne chodníky. Spolu opäť preinvestujeme viac ako 200.000+ eur z Vašich daní, ktoré Vám vraciame takto – vo forme kvalitnejších ciest a bezpečnejších chodníkov.
 
📌 KOSENIE SÍDLISKA JE VEČNÁ POLEMIKA O OČAKÁVANIACH
Keď sme na poslednej spoločnej porade rozoberali tému kosenia, kolegyňa poznamenala, že už dlho nezaznamenala žiadne negatívne komentáre, až jej to bolo podozrivé. A veru, uplynulý týždeň dobehol všetku kritiku, ktorú len mohol. Poviem vám, nečítalo sa mi to ľahko a naozaj ma ľudsky mrzí, ak máte výhrady voči práci našim zamestnancom. No musím uznať, že s niektorými reakciami na fotky po kosení som sa aj ja sám stotožnil, no snažil sa vám zároveň vysvetliť ako to v praxi funguje.
 
Kosenie patrí k tým aktivitám, ktoré každoročne rozdeľujú obyvateľov sídliska na dve hlavné skupiny. Tých, podľa ktorých je na kosenie pred ich blokom ešte skoro a tých, ktorí nás denne urgujú, prečo ešte nemajú pokosené. Chápem obidva tábory, no vedzte, že keď sa do toho pridá daždivé počasie na dennej báze, rozhodnutie, ktorým smerom sa ráno vyberieme do terénu, nie je jednoduché.
 
Dal som si tú námahu a po vlne kritiky som si zvolal osobne poradu s našimi koscami, prešiel si s nimi dané lokality a monitoroval celú situáciu v teréne. Záleží mi tak na vašej spokojnosti ako aj na tom, nech je robota urobená dobre. Máte moje slovo, že budeme robiť maximum preto, aby sa niektoré situácie nezopakovali. Na druhej strane vás prosím aj o trpezlivosť, pretože naozaj nemáme moc ovplyvniť počasie a to komplikuje celé kosenie.
 
Zajtra pokračujeme podľa harmonogramu a kosačky sa budú pohybovať na obvode č. 4. Vďaka, že ste to dočítali a máte pochopenie.
 
📌 NAŠE PROJEKTY V HLASOVANÍ O 6 000 EUR
Posledné dva týždne nakupujem na Dénešovej ulici. Ak sa pýtate prečo, tak predsa kvôli možnosti hlasovať za naše projekty! Uspeli sme totiž v podpore lokálnych komunít a s našimi troma projektmi sme sa dostali do hlasovania o 6 000 eur. Box, kde môžete vhadzovať žetóny, ktoré získate po nákupe nad 5 eur nájdete hneď pri pokladni.
 
Je to pre nás veľmi dôležité, keď vieme odbremeniť náš rozpočet a získať externé financovanie na aktivity v prospech nášho sídliska. Ak by vás to zaujímalo, ja osobne som hlasoval za projekt promenádneho chodníka od reštaurácie Mango po Jednotu.
 
Keď získame na to peniaze, bude to naozaj veľmi dobrá správa, pretože hneď sme pripravení to realizovať. Ďakujem za každý jeden hlas, ktorým pomáhate zveľaďovať naše sídlisko. Hlasovanie potrvá do 15.júna.
 
📌 DOSČÍTAVANIE OBYVATEĽOV
KVP-čkári nezabudnite, že na miestnom úrade sú stále zriadené kontaktné miesta, kde sa viete sčítať. Naše kolegyne sú vám k dispozícii podľa úradných hodín a ochotne vám pomôžu. Prosím vás, využite to, pretože sa tým zároveň oficiálne prihlásite k trvalému pobytu na KVP a my tým pádom získame viac financií na investície. A to či už napríklad na opravy našich ciest, chodníkov či do revitalizácie verejných priestranstiev.
 
Možnosť dosčítať sa je tu do 13.júna. Ak sa nemôžete dostaviť osobne, či už zo zdravotných alebo iných dôvodov, je možné požiadať o mobilného asistenta, ktorý príde priamo ku vám domov. Musíte ale zavolať na Call centrum Štatistického úradu SR – 02/2092 4919 alebo na telefónne čísla právneho oddelenia 055/789 06 36 alebo 17 a dozviete sa ďalšie pokyny.
 
Ako obvykle, aj teraz vás prosím, aby ste dávali pozor a nevpúšťali k sebe domov nikoho, s kým nie ste vopred dohodnutí. Ani by ste neverili, koľko ľudí dokáže toto zneužiť vo svoj prospech. Dávajte si pozor a ak niečo vám nie je jasné, napíšte nám a my vám poradíme. Sme tu pre vás.
 
📌 ZBIERKA PRE UKRAJINU NELÁMALA REKORDY
Ak ste mali v pláne priniesť niečo zo zoznamu vecí, ktoré na Ukrajine potrebujú na vybavenie charitatívneho zariadenia pre ľudí postihnutých vojnou, ale ste to nestihli, môžete tak ešte urobiť. Je však potrebné sa vopred dohodnúť s našimi kolegyňami zo sociálneho oddelenia na telefónnych číslach – 055 789 06 32/19.
 
Ďakujem zároveň všetkým, ktorí ste túto zbierku už podporili či už materiálne alebo finančne. Bolo nás málo, ale o to cennejšie sú Vaše dary.
 
Bol som až dojatý, keď som sa dozvedel, že jedna naša pani dôchodkyňa priniesla v obálke peniaze, aby sme dokúpili niečo zo zoznamu potrebných vecí. Je to neuveriteľné, dávať z toho mála, čo máme ešte iným. Obzvlášť v tejto dobe. Veľmi si to vážim. Budem rád, ak sa nám ešte podarí niečo doplniť aj s vašou pomocou.
 
Viac info a presný zoznam veci nájdete tu – https://www.mckvp.sk/obcan/1000822/.
 
📌 DEŇ DETÍ NA KVP UŽ TENTO UTOROK
Už v utorok chystáme pre všetky deti z nášho sídliska od 16:00 -19:00 hod. program na Deň detí, aby sme im ho aspoň takouto formou spríjemnili. Samozrejme, aktivity sme vyberali s ohľadom na hygienické opatrenia, ktoré musíme dodržiavať.
 
Tešiť sa môžete napríklad na fotokútik, ktorý bude umiestnený pri fontáne – za Billou, kde sa môžete odfotiť a vziať si spomienku priamo so sebou domov. Okrem neho tam budú aj maskoti, ktorých budete môcť stretnúť po celom sídlisku. Rozmiestnení budú po skupinách na každom okrsku. Chýbať nebudú balóny a zaiste dobrá nálada. Tešíme sa vás.
 
📌 ČISTOTA A ÚDRŽBA SÍDLISKA
Pravidelný fotoreport z čistoty a údržby nášho sídliska nájdete zverejnený na našom oficiálnom FB profile zajtra podvečer. Zhrnutie prác v teréne za uplynulý týždeň bude opäť pestrý, tak si ho nenechajte ujsť. Podporte nás zdieľaním tohto statusu a dajte nám svoju spätnú väzbu na našu prácu. Ďakujem.
 
P.S.: Môj TIP na dnešný zápas Švédsko – Slovensko 2:3
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom