Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2020

Máme za sebou posledný prázdninový víkend. Verím, že ste si ho poriadne užili, načerpali síl a možno aj porozmýšľali nad tým, čo by sa vo vašom okolí mohlo vylepšiť. Nehovorím to náhodou, pretože je pred nami posledný deň na predkladanie žiadostí do tzv. „Participatívneho rozpočtu.“
 
Na svoj občiansky projekt môžete získať 2 000 eur alebo na zadanie pre mestskú časť 5 000 eur. Tak poďme KVP-čkári smelo na stránku – www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk pridávať svoje návrhy. Máte poslednú šancu zmeniť to, čo chcete vy! ??
 
Čaká nás tento týždeň: OBĽÚBENÁ ZBIERKA ŠATSTVA
V piatok 04.09.2020 v čase 16:00 až 19:00. Viac info o podujatí nájdete tu: https://facebook.com/events/s/zbierka-satstva-na-kvp/937870026698053/?ti=icl
 
Čo sa podarilo uplynulý týždeň?
? ZMENA DISTRIBÚCIE VRECIEK NA PSIE EXKREMENTY
Majiteľom psov, evidovaných na území našej mestskej časti budeme po novom rozdávať vrecká na psie exkrementy výlučne na miestnom úrade. Keďže z košov určených na psie exkrementy dokázali zmiznúť v priebehu niekoľkých minút, poslanci prijali zmenu ich distribúcie. Reagujeme tak na dlhodobú požiadavku samotnej komunity psíčkarov. Od stredy 2.septembra si ich po jednotlivých obvodoch môžete vyzdvihnúť v Kancelárií prvého kontaktu. Nechceme vám pridávať starosti, práve naopak, život na KVP vám chceme zjednodušovať. Verím, že tento spôsob sa osvedčí k vašej spokojnosti.
 
Viac info nájdete tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000651/
 
? PETANGOVÁ BRIGÁDA
Už viackrát sa mi osvedčilo, že pre dobrú vec sa KVP-čkári vedia spojiť. Inak tomu nebolo ani teraz, s prípravnými prácami na výstavbu petangového ihriska prišli pomôcť všetky vekové kategórie. Niektorí sme odchádzali tesne pred zotmenín, no s obrovskou radosťou z dobre vykonanej práce. Vážim si každého, kto prišiel a priložil ruku k dielu. V najbližších dňoch chceme zorganizovať ešte jednu brigádu, kto nebol teraz, bude možnosť pomôcť (cca. budúci týždeň) Budeme vás včas informovať.
 
Ako to v Drocárovom parku vyzeralo si môžete pozrieť v reportáži tu – https://www.tvkosice.sk/video/5f47c30aca96eea92e4cb28f
 
? OBNOVA VODOROVNÉHO DOPRAVNÉHO ZNAČENIA
V piatok sme ukončili druhú etapu obnovy vodorovného dopravného značenia. V priebehu jedného týždňa sa nám podarilo premaľovať takmer 600 parkovacích miest a 10 priechodov pre chodcov.
 
 
? LETNÉ KINO
Aj keď nám koronakríza dala stopku vo viacerých plánovaných podujatiach, premietanie letného kina pre našich najmenších nám situácia predsa len umožnila zorganizovať. V predzáhradke Výmenníka Wuppertálska si rozprávku o Ukradnej princeznej prišlo pozrieť viac ako 120 návštevníkov. Som rád, že posledný prázdninový víkend ste mohli stráviť so svojimi ratolesťami na “domácej pôde” a užiť si pekný večer.
 
? FREESTYLE BMX SLOVENSKÝ POHÁR
Parádne športové výkony predviedli včera chalani v Dirtparku na Drábovej ulici. Vidieť naživo “umenie vo vzduchu” od profesionálnych jazdcov je parádny zážitok. Teší ma, že sme ako mestská časť aj tento rok podporili toto podujatie, ktoré už niekoľko rokov prinášajú do Košíc chalani z OZ Enjoy the ride. Športové aktivity majú na našom sídlisku zelenú a pod mojim vedením sa ich budeme usilovať rozvíjať aj naďalej. Gratulujem víťazom a verím, že si to všetci poriadne užili.
 
? MIESTNA RADA
Vo štvrtok zasadala naša miestna rada, ktorá prediskutovala viac ako 13 bodov, ktoré budú predmetom najbližšieho miestneho zastupiteľstva. S poslancami sa stretneme opätovne už 10.09.2020. Rokovania miestneho zastupiteľstva sa viete zúčastniť osobne alebo môžete sledovať livestream cez náš Facebook.
 
? ČISTOTA & ÚDRŽBA
Orezy kríkov a stromov, kosenie ako i udržiavanie čistoty na sídlisku. To sú práce ktorým sa naši zamestnanci venujú v tomto období. Viac o prácach v teréne sa dozviete už zajtra v našom pravidelnom fotoreporte na oficiálnom FB mestskej časti. Podporte nás zdieľaním tohto statusu. Ďakujem.
 
P.S.: Pýtate sa ma na 2 rozhovory, ktoré ste tento týždeň mohli čítať v lokálnych médiách. Ak niečo nie je dostatočne vysvetlené, pýtajte sa ma. Rád osobne zodpoviem.
 
Každopádne Ďakujem za Vašu podporu, ktorú ste mi adresovali. Sľúbil som Vám, že Vás budem transparentne informovať o všetkom, čo sa bude diať. To znamená aj problémy, či negatívne správy. Taký je život.
 
Bohužiaľ, s vedením mesta Košice nevieme nájsť napriek mojím viacerým snahám spoločnú cestu. Po takmer dvoch rokoch starostovania som prekvapený z toho, že najviac času mi zaberie riešenie problémov, ktoré nám spôsobuje nefunkčné vedenie magistrátu a mesta Košice… a nie, nie je to kritika zamestnancov MMK, ako mylne podsúva vedenie v snahe odkloniť pozornosť od merita veci. Je to konkrétna kritika, konkrétneho vedenia mesta a oni veľmi dobre vedia, čo robili a robia.
 
Stretával som sa, volal som, písal som, vyzýval som rok a pol. Komu niet rady, tomu niet pomoci, a preto Vás informujem aj takouto formou. Nemám čo tajiť a všetky svoje tvrdenia viem aj písomne doložiť. „Divide et impera“ platilo v minulosti a platí aj teraz.
 
 
 
Príjemný začiatok pracovného týždňa priatelia.
#Spoločne #posúvame #sídliskoKVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom